Головна / Публікації / Айдарівець Руслан Кашаюк: «Ми виборюємо незалежність, волю, духовно сильну країну»

Айдарівець Руслан Кашаюк: «Ми виборюємо незалежність, волю, духовно сильну країну»

13 травня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулася виставка портретів військовослужбовців батальйону «Айдар» авторства Руслана Кашаюка, учасника бойових дій, студента IV курсу факультету культури і мистецтв спеціальності «Образотворче мистецтво». Захід присвячено 5-й річниці створення батальйону. На виставку завітали ректор Ігор Коцан, проректори університету, викладачі, студенти, побратими Руслана Кашаюка, рідні айдарівців, священнослужителі, небайдужі лучани.

Відкрив захід ректор Ігор Коцан, відзначивши, що сьогодні у СНУ імені Лесі Українки поєдналося дві чудові події – Фестиваль науки університету та 5-річчя створення добровольчого батальйону «Айдар», які одними з перших виступили на захист рідної Батьківщини. Ігор Ярославович розповів, що на виставці представлено 135 портретів. Також ректор подякував за боротьбу за мир, за щасливе життя в нашій країні, а Руслану Кашаюку – також і за його малюнки на склі, адже це справжня «духовно-мистецька терапія і це підтримка тих солдат, які воюють і сьогодні і захищають Україну», а також пам’ять про тих, хто загинув на Сході.

Підтримати Руслана завітав капелан Михайло Бучак. Отець Михайло пригадав слова Руслана Кашаюка: «Жодна моя дія, жоден мій крок і жодні мої успіхи не відбувалися без підтримки Божої». Капелан додав: «Мені приємно, що перший гість на всіх заходах Руслана – це Бог, який дав йому шанс сьогодні все це вершити. Також мені приємно, що боротьба Руслана не завершена. Він сьогодні бореться за душі побратимів, за те, щоб вони знайшли себе в житті. І бореться через мистецтво. Дай, Боже, успіхів, щоб якомога більше побратимів стало в стрій мирного життя». Михайло Бучак висловив сподівання, що в майбутньому історики вивчатимуть дії добровольчих батальйонів і вчитимуться на їхньому прикладі, як захищати Україну, тому що «це саме ті люди, які зупинили ворога не завдяки комусь, а всупереч усім обставинам». Також капелан помолився за тих, хто відійшов у вічність, за тих, хто захищає Україну, за тих, хто сьогодні потребує молитви, повернувшись зі Сходу, та за тих, хто заслуговує поваги і підтримки.

У своєму слові Руслан Кашаюк розповів про серію робіт «Айдар», у якій сьогодні представлено найбільше лучан і волинян. У чорних рамках – Роман Луцюк, випускник нашого університету Сергій Климчук, Рустам Хамраєв, Сергій Шостак, Віктор Кумецький, Олег Михайлов, Олег Твердохліб, Микола Королько, Олег Вишневський, Ігор Філіпчук – волиняни, Герої, які до останнього подиху боролися за Україну і віддали за неї своє життя. Пам’ятаймо та шануймо і живих Героїв, яким ми завдячуємо мирним життям! Наостанок Руслан Кашаюк додав: «Гасло сьогоднішньої виставки – “Коли з нами Бог, то хто проти нас?” Майте його завжди в серці. І цінуйте ту любов, яку він нам дає у нашому нелегкому житті. Але я пишаюся тим, що живу саме сьогодні. Ми виборюємо незалежність, волю, духовно сильну країну, в якій хочеться з радістю жити і з гордість говорити: “Я – українець”».

Підтримати Руслана на захід завітав Олексій Новицький «Олекса Фермер»: «Руслан Кашаюк – це мій побратим. Це більше, ніж дружба. Дружба не вічна, на жаль. А от братерство людей, які пережили моменти, коли вже майже прощалися з життям… Це – брат. Як і інший військовий будь-якого підрозділу, який був на Сході, захищав Батьківщину – він мій брат. Від виставки сльози на очах. Стільки гарних людей визвалися боронити свою землю. Більшість із них навіть військовими не були. Вони своїм прикладом показали, що таке любов до країни. А наша Україна найпрекрасніша!»


Інна МОГІЛЕВСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело