Головна / Публікації / Академ-Бізнес ХАБ запрошує на канікулах відвідати гурток робототехніки і програмування

Він діє в Академ-Бізнес ХАБі СНУ не лише в навчальні семестри, а й на канікулах. Веде його керівник АБ ХАБу Костянтин Волков.

Побутує думка, що комп’ютерну техніку й програмування краще вивчати на платних курсах. Їхню рекламу бачимо всюди.

Та варто знати, що здобувати базові знання в цих галузях та апробувати їх на практиці можна й у безкоштовних гуртках. Вони є при кількох державних установах: «Малій академії наук», Волинському обласному та Луцькому міському центрах науково-технічної творчості, Академ-Бізнес ХАБі СНУ.

З них лише останній працює на канікулах і запрошує людей різного віку, а не лише дітей.

«Вік тут взагалі не лімітований. Старші діляться своїми знаннями; молодь удосконалює та апробовує на практиці наявні вже знання; діти вивчають ази фізики, електроніки, радіотехніки, робототехніки, принципи роботи комп’ютера» – говорить Костянтин Волков.

Для найменших відвідувачів гуртка (це діти з 5 років) є спеціальний конструктор. Він має ряд компонентів, з яких можна збирати різні електричні з’єднання. Наприклад: запалювати лампочку, вмикати вентилятор і т.п. Різні комбінації простих деталей дають можливість дітям зрозуміти базові принципи фізики, механіки, електро- і радіотехніки.

Наступний етап – вивчення принципів роботи комп’ютера на прикладі програмних пристроїв «raspberry PI» та «Arduino». Це міні-комп’ютери для управління роботами, адже саме робототехніка є головним напрямком цього гуртка.

Йде вивчення їхньої будови, деталей, з’єднань, фішок і т.д. З міні-комп’ютерами пробують працювати, складати, програмувати на мові «Сі». В англійському варіанті її знають як «С».

З часом учасники гуртка робототехніки AB HUB переходять до вивчення складнішої мови програмування «Javascript». Відповідно вивчаються складніші програми для управління різними пристроями: міні-роботами, «розумними іграшками», машинками з дистанційним керуванням, навіть безпілотними літальними апаратами.

Найбільш наполегливі й здібні гуртківці починають самі писати програми до таких пристроїв і не тільки.

Тож запрошуємо всіх, а не тільки студентів, на цей гурток в Академ-Бізнес ХАБ (приміщення бібліотеки СНУ, 5 поверх) щовівторка та щоп’ятниці о 16 годині.

Сергій КІЧИЙ

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело