Головна / Блоги / Блог кафедри Фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій

Блог кафедри Фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій

Божко Володимир Васильович - завідувач кафедри Фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій, кандидат фіз.-мат. наук
У 1969 році при кафедрі фізики фізико-математичного факультету Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки була створена проблемна лабораторія з фізики, до складу якої увійшла лабораторія з фізики твердого тіла. Організаторами і першими керівниками лабораторії були викладачі кафедри Панкевич Зіновій Володимирович, Семенюк Анатолій Костянтинович, а з 1973 року Давидюк Георгій Євлампійович. Ця лабораторія стала основою наукової бази кафедри фізики твердого тіла, створеної наказом ректора Волинського державного університету імені Лесі Українки № 10/К від 10 вересня 1993 року фізичного факультету ВДУ. Завідувачем кафедри було призначено – кандидата фізико-математичних наук Давидюка Георгія Євлампійович. У 1995 році захистив в Інституті фізики напівпровідників Національної академії наук України докторську дисертацію. Цього ж року обраний дійсним членом Нью-Йоркської академії наук. У 1996 році присвоєно вчене звання професора.

Г.Є. Давидюк був керівником наукової школи "Фізика структурних дефектів у напівпровідниках". Членами наукової школи підготовлено 14 кандидатів наук, виконувались держбюджетні теми та наукові дослідження за тематикою міжнародних грантів; вчені наукової школи - основний склад спеціалізованої вченої ради з захисту дисетрацій з фізики напівпровідників у СНУ ім. Лесі Українки. Найбільш активними дослідниками є кандидати наук, доценти В.В. Божко, М.С. Богданюк, Г.П. Шаварова, С.А. Федосов, Г.Л. Мирончук, В.П. Доскоч, Л.В. Булатецька.

З 2007 року очолює кафедру проф. Божко В. В., який закінчив докторантуру та готує до захисту докторську дисертацію.

У зв’язку з розширенням наукового та навчально-методичного напрямків роботи кафедра ФТТ у 2011 році отримала назву кафедра фізики твердого тіла та інформаційно-вимірювальних технологій.

Науково-дослідна робота на кафедрі носить характер експериментально-теоретичних досліджень в галузі фізики структурних дефектів складних напівпровідникових кристалічних і аморфних фаз, елементарних і бінарних напівпровідників. Наукова тематика кафедри: Дослідження радіаційних дефектів і механізмів їх утворення в бінарних халькогенідних напівпровідниках, фізичних властивостей халькогенідних напівпровідникових фаз і сплавів.

Переглянути блог:

Дата: Квітень 23, 2018Час: 10:27:00Онлайн: 1