Головна / Публікації / Викладачі університету обговорили долю човна-моноксила

Викладачі університету обговорили долю човна-моноксила

12 вересня 2017 року в селищі Маневичі Волинської області з нагоди другої річниці Маневицького човна-моноксила відбувся круглий стіл на тему «Врятуймо знахідку тисячоліття».

Учасниками круглого столу в Маневицькій райдержадміністрації від факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки стали Анатолій Шваб, декан історичного факультету СНУ імені Лесі Українки та Ярослав Шабала, завідувач кафедри археології, давньої та середньовічної історії України.

Петро Хомич, директор Маневицького краєзнавчого музею зазначив: «Віднедавна до об’єктів культурної спадщини європейського значення ствердно можна віднести сенсаційну знахідку – Маневицький човен-моноксил, довжина якого 12 метрів 20 сантиметрів, але цей стародавній човен не єдиний знайдений два роки тому в річці Стир. У цій же річці знайдено іще три човни, два з яких на даний час знаходяться біля нього, а третій, правда, до жодного музею не потрапив, а ймовірно, вже у приватній колекції. Перші дослідження радіовуглецевого аналізу відібраних зразків деревини вказують, що перший човен був зроблений у ХІ–XIV століттях, а на основі досліджень європейських інституцій із Центру підводних досліджень університету Клайпеди та університету Вільнюса датували човен 1223–1295 роками з імовірністю 95,4 %. Боляче, що перша унікальна знахідка простоює в цеху і руйнується, другу унікальну знахідку вкрали, а ще два човни знаходяться в непристосованих приміщеннях».

До 50-річчя Маневицького краєзнавчого музею на початку листопада відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Маневицький краєзнавчий музей – осередок історії та культури».

Інформація про конференцію: http://volyn-museum.com.ua/board/konferenciji/informacijnij_list_mizhnarodnikh_muzejno_kraeznavchikh_chitan_do_50_richchja_manevickogo_kraeznavchogo_muzeju/1-1-0-602 

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело фото: Район.Маневичі.

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 20, 2018Час: 11:57:51Онлайн: 0