Головна / Публікації / Весела і пізнавальна практика студентів лісового та садово-паркового господарства

Весела і пізнавальна практика студентів лісового та садово-паркового господарства

Після успішного завершення другого курсу наша група мала можливість пройти комплексну навчальну практику з декоративної дендрології, лісового ґрунтознавства та лісової селекції.

Під час практики ми дізнались ще більше корисної інформації в галузі лісового та садово-паркового господарства і здобули необхідні навички для подальшого професійного розвитку. Першим етапом роботи була практика з декоративної дендрології, науковим керівником якої був Василь Войтюк. За цей період ми побували у багатьох цікавих для нас місцях: у декоративних розсадниках, парку та лісопарку імені Лесі Українки й багатьох рекреаційних зонах нашого міста. У перші дні ми відвідали Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр, основною метою якого є забезпечення волинських лісів садивним матеріалом переважно таких деревних порід: дуб, сосна, ялина, модрина, ясен, липа, лісова черешня. Держпідприємство розташоване поблизу села Гаразджа (біля обласного центру Волині). Сам розсадник був створений ще 1960-го року. Згодом, у 2004-му, на його базі засновано Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр.

Пізніше ми побували у приватному розсаднику декоративних рослин «Galavin», головним завданням якого є виробництво декоративного посадкового матеріалу високої якості та в широкому асортименті. На розсаднику реалізується молодий та крупномірний посадковий матеріал хвойних і листяних рослин, привозний посадковий матеріал, а також мінеральні добрива для рослин та газонів, садового бордюру, агроволокно, декоративна щепа. Чимало декоративних видів зростає на агростанції університету, де регулярно проводиться догляд за ними. Загалом ми ознайомились із понад 200 видами і декоративними формами дерев і чагарників, які можуть прикрасити й доповнити будь-яку присадибну ділянку.

Під час практики з лісового ґрунтознавства під керівництвом Михайла Шевчука ми закладали шурфи з метою вивчення ґрунтового горизонту і практичного ознайомлення з будовою та головними морфологічними ознаками ґрунту (забарвленням, структурою, гранулометричним складом, станом ґрунту, вологістю, пористістю, наявністю новоутворень та включень). Ми зробили два ґрунтових розрізи на сірих лісових та карбонатних ґрунтах. Підводячи підсумки практики з ґрунтознавства, ми детально проаналізували й описали ґрунтові зрізи в щоденниках практики (будову і опис профілю ґрунту, фізико-хімічні властивості, генетичну та агрономічну характеристику, основні шляхи підвищення родючості).

Завершальним етапом навчального року була практика з лісової селекції на чолі з Валентиною Андреєвою. За цей період ми ознайомилися з плюсовими деревами сосни звичайної та дуба звичайного, побували на архівно-маточних плантаціях і випробних культурах сосни звичайної.

Загалом навчальна практика була насичена цікавими поїздками, емоціями та залишила море позитивних вражень.

Студенти 23-ЛСПГ групи біологічного факультету

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Квітень 23, 2018Час: 10:37:45Онлайн: 0