Головна / Публікації / В університеті відбулася урочиста церемонія відкриття нового навчального року

В університеті відбулася урочиста церемонія відкриття нового навчального року

Закінчилися передвступні хвилювання, і знову аудиторії та коридори Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки сповнилися звичним молодіжним гомоном, у якому радо залунали й нові голоси. Та початок 2017–2018 навчального року був би не зовсім повним, якби його не підтвердила церемонія інавгураційного cтарту, яка відбулася у Лесиному виші 9 вересня.

Відкрив урочистості ректор університету, професор Ігор Коцан, привітавши поважних гостей, першокурсників, магістрів, батьків, викладачів зі святом початку нового навчального року. Його Високопреосвященство Митрополит Луцький і Волинський Михаїл благословив неофітів науки на успіхи у навчанні.

Студенти Лесиного вишу врочистою ходою вирушили до університетського стадіону, під час якої поклали квіти до пам’ятників знаковим особистостям в історії нашої держави – Великому Кобзареві Тарасу Шевченку, патронесі університету Лесі Українці, Героям Небесної Сотні та захисникам територіальної цілісності й незалежності України. Ходу супроводжували університетський оркестр барабанщиць і духовий оркестр Луцького прикордонного загону.

Основне ж дійство розгорнулося на стадіоні СНУ «Спортивне ядро». Після вступного слова ведучих Романа Скулинця та Анастасії Оболончик, які наголосили на небуденності події, зробивши короткий екскурс в недавню історію нашої країни, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих у війні на Сході, в числі яких – і студенти Лесиного вишу…

Першокурсники і магістри присягнули на вірність своїй Альма-матер, рідній Волині, українського народу. Текст урочистої обітниці виголосила студентка І курсу факультету філології та журналістики Ірина Загорська. Як і годиться, ритуал присяги завершився виконанням безсмертного студентського гімну «Gaudeamus Igitur».

З вітальним і напутнім словом виступив ректор Ігор Коцан. Він наголосив, що навчання у Лесиному виші здійснюється за європейськими стандартами вищої освіти, а дипломи, отримані після закінчення університету, дають змогу працевлаштування в усіх країнах Європи. Ігор Ярославович висловив глибоку вдячність Героям війни на Сході, котрі борються за свободу й незалежність України, не шкодуючи свого життя.


Від імені тих, хто брав участь у бойових діях, виступили студент факультету фізичної культури, спорту та здоров’я Юрій Собчук і доцент кафедри політології та державного управління Тарас Літковець. Вони закликали берегти пам’ять про тих, хто віддав своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави (з печаллю і гордістю було згадано студента СНУ Андрія Снітка, котрий поліг у бою за Україну).

Ігор Ярославович вручив грамоти кращим першокурсникам цього року:

– студентові факультету історії, політології та національної безпеки Валентинові Козаку (за найвищий результат показника ЗНО – 200 балів);

– студентці факультету іноземної філології Діані Лепкій (за найвищий результат показника ЗНО – 200 балів);

– студентові факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, майстрові спорту України у веслуванні на каное, чемпіону України з веслування Олександрові Гушинцю (за найвищий результат на відкритому чемпіонаті України з веслування та каное на дистанції 1000 метрів);

– студентові факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, майстрові спорту України у веслуванні на каное, чемпіону України з веслування Павлові Семенюку (за найвищий результат на відкритому чемпіонаті України з веслування та каное на дистанції 500 м);

– студентці факультету міжнародних відносин Меріем Еріксон (за успіхи в навчанні на підготовчому відділенні університету для іноземних студентів).

До вітань і віншувань керівника Лесиного вишу долучилися й гості – голова Волинської обласної державної адміністрації, заслужений машинобудівник України Володимир Гунчик, заступник міністра освіти і науки України, заслужений юрист України Роман Греба (передав вітання від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич), народний депутат України Сергій Мартиняк, заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, радник виконувача обов’язків голови Луцької міської ради Ігор Поліщук.

 

Зокрема, Роман Греба нагадав присутнім слова студентського гімну: «Радіймо, поки ми молоді» й закликав студентів радіти життю, добре вчитися і творчо мислити, бо саме фахівці з творчим мисленням вкрай потрібні нині Україні. 

Теплим і щирим був спільний виступ гостей з Польщі – Почесного Консула України в Холмі Станіслава Адам’яка та доктора габілітованого, професора Державної вищої професійної школи в Холмі й кафедри міжнародних відносин та регіональних студій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анджея Вавринюка. Ректору Лесиного вишу Ігореві Коцану було вручено Золотий диплом Фундації партнерства та співпраці, що діє при Почесному консулові України в Холмі, а пан Станіслав удостоївся Золотого нагрудного знака СНУ імені Лесі Українки. 

Вчений секретар університету Лариса Семенюк прочитала тексти привітань від ректора Люблінського католицького університету Іоанна  Павла ІІ, професора Антоні Дембінського, Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло, Посла України в Польщі Андрія Дещиці, головного редактора всеукраїнської газети «День» Лариси Івшиної та заступника голови наглядової ради СНУ імені Лесі Українки – відомого українського дипломата, Надзвичайного і Повноважного посла України Олександра Моцика. 

Із почесним званням студента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки першокурсників та магістрів привітав голова студентської ради університету Назар Недбайло.

Виступи промовців вдало чергувалися зі спортивними та естрадними номерами, що підсилювало атмосферу свята – зокрема на концерті в авторському виконанні прозвучала прем’єра пісні заслуженого артиста естрадного мистецтва України, старшого викладача факультету мистецтв СНУ імені Лесі Українки Олександра Голощука «Лелеки України» (вірші Миколи Вересня). А у фіналі «Української родини», яку написав на слова Людмили Лозинської й заспівав присутнім заслужений артист України, випускник Лесиного вишу Адам Горбатюк, у небо злетіли сині та жовті кульки. 

Церемонія урочистої інавгурації завершилася виконанням гімну університету. 

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Олександра ПІЛЮКА та Артура ОПЕЙДИ

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

Дата: Червень 22, 2018Час: 08:06:16Онлайн: 1