У Луцьку обговорять, як повернути військових до життя

від redactor, 26 травня, 2016
Переглянути на сайті

Антитерористична операція або ж АТО… Війна на Сході… На жаль. нині це синоніми, які коштують здоров’я, а то й життя багатьом. Рани, контузії, іншого роду травми, а найголовніше – щоденні психологічні стреси надовго залишаються у свідомості людей і часто-густо визначають їхню поведінку, фізичний та душевний стан. Це не сучасне відкриття – досить проаналізувати поетичні рядки Володимира Сосюри чи Дмитра Фальківського, по яких валом прокотилася війна 1918–1920 років, і нам стане зрозуміло, що пережите в той час буває лишається незгойною раною на все життя. А Аркадій Гайдар? А ближчі за часом «афганці»?

Це стосується не лише тих, хто брав безпосередню участь у бойових діях, а й переселенців з окупованих територій і навіть тих, хто живе, так би мовити, «в тилу», але щодня піддається інформаційним атакам з боку ЗМІ (й не лише східного «сусіда»). Як допомогти цим людям, як повернути їхнє життя в нормальне русло?

Саме до цього покликаний дводенний тренінг «Соматично-когнітивний підхід в опрацюванні травматичного досвіду у солдат» у рамках реалізації науково-дослідницького проекту «Дослідження роботи психологічних і соматичних технік із травмою в Західній та Східній Україні», який втілює ‪‎громадська організація «Development Foundation» («Фонд розвитку»). Цим проектом передбачено проведення фахівцями (учасниками тренінгу, серед яких – викладачі факультету психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, психологи Волинської обласної психіатричної лікарні № 1, психологи Волинського обласного шпиталю ветеранів війни, психологи, психотерапевти м. Луцька, представники Нацгвардії з Києва і Львова) роботи із військовими та цивільними протягом трьох місяців. За результатами заплановано видати спільні публікації у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях з психології.

У рамках реалізації проекту – також публічна лекція (27 травня) доктора із соматики, асоційованого професора з танцю Університету штату Коннектикут (США) Катерини (Каті) Кольцьо на тему «Психосоматичні техніки в роботі з травмою» для викладачів, студентів СНУ імені Лесі Українки, психологів, психотерапевтів, військових психологів, психіатрів м. Луцька та ветеранів АТО. Партнерськими організаціями й установами виступають також Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Запорізький національний університет, Національна гвардія України, Wesleyan University (Коннектикут, США, в особі тренера Каті Кольцьо).

Згаданим вище питанням було присвячено прес-конференцію, що відбулася 26 травня в конференц-залі готелю «Україна». На ній виступили проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктор економічних наук, професор Андрій Бояр (пан Андрій, зокрема, висловив подяку науковцям-психологам Лесиного вишу за участь у проекті, означив основні напрями роботи різних факультетів та інститутів Лесиного вишу щодо підтримки бійців АТО та протидії російській агресії, а також наголосив, що події останніх днів – ідеться насамперед про звільнення і повернення в Україну нескореної героїні Надії Савченко, – дають підстави сподіватися й на подальше звільнення окупованих українських територій), згадана Катя Кольцьо та голова правління ГО «Development Foundation» («Фонд розвитку») Марта Пивоваренко (м. Львів). Вела дійство кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної психології СНУ імені Лесі Українки Оксана Соловей.

Під час прес-конференції висловлено вдячність ректорові університету, доктору біологічних наук, професору Ігореві Коцану за сприяння в реалізації проекту.

 Максим КИРИЛЕНКО

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type