Головна / Публікації / У духовній школі розпочалася міжнародна конференція

У духовній школі розпочалася міжнародна конференція

18 травня у Волинській православній богословській академії відбулося урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Державотворення і помісність Церкви: історичні процеси та сучасні реалії» з нагоди 100-ліття початків українського національно-церковного відродження.

Учасниками наукового форуму є церковні та громадські діячі, вчені з Волині й інших регіонів України та з-за кордону.

З вітальним словом до присутніх звернувся митрополит Луцький і Волинський Михаїл: «Сьогодення нашої країни спонукало по-новому глянути на те, хто ми є в цій історії. Недавня подія, яка відбулася в Страсбурзі (підписання безвізового режиму), говорить про те, що не так би ми швидко рухалися, якби не було війни. Ми довго ще б думали, чи ми європейці, чи росіяни. Україну як частину Європи об’єднує більше, ніж роз’єднує. Наша країна повноправний член великої європейської християнської сім’ї і нам потрібно невпинно рухатися вперед до близькості з європейськими християнськими цінностями».


Ректор Волинської православної богословської академії, протоієрей Володимир Вакін, звертаючись до учасників конференції, мовив: «Священики переконані, що до історії варто звертатися хоча б заради того, аби не повторювати помилок минулого. Кажуть, столітній період засвідчив, що було допущено чимало прорахунків. Найважливіший із них для українців – це втрачена незалежність. Тому варто зробити правильні висновки».

Серед почесних гостей наукового форуму був проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Андрій Бояр, який подякував за тісну співпрацю духовенства з науковцями вишу, розповів про напрацювання вчених Лесиного вишу, якими навчальний заклад готовий поділитися. «Багато визначних дат збігається з цією науково-практичною конференцією: підписання “безвізу” для українців, Днями науки, що тривають в університеті, Днями Європи. Це свідчить про те, що між духовним і науковим є поєднання», – наголосив проректор.На конференції науковці представлять доповіді про еклезіологію автокефалії, обговорюватимуть визначних церковно-громадських діячів століття (1917–2017 рр.), періодизацію боротьби за автокефальність, утвердження помісності в сучасних умовах, богословське осмислення причин і наслідків суспільних трансформацій та змін державного устрою, культурні й екуменічні цінності європейської інтеграції.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

 

Дата: Квітень 23, 2018Час: 04:44:38Онлайн: 0