Головна / Публікації / Світлана Рижук: «Будьте українцями!»

Світлана Рижук: «Будьте українцями!»

Луцьк для відомої української тележурналістки, ведучої «Нового каналу» Світлани Рижук – не просто місце на карті нашої Вітчизни, не просто обласний центр, а місто, рідне в усіх розуміннях. Тут вона народилась, тут закінчила школу, тут зробила перші кроки в ЗМІ. Тож зрозуміло, що сила притягання древнього і вічно молодого Лучеська для пані Світлани – величезна. Вона рада кожному своєму приїзду, зустрічам із краянами, нагоді вдихнути рідне повітря.

10 березня Світлана Рижук завітала на факультет філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Візит журналістки – ще один у циклі зустрічей, започаткованих і організованих на факультеті філології та журналістики Лабораторією лесезнавства імені проф. О. О. Рисака та Музеєм Лесі Українки до 146-річниці від дня народження Поетеси (Людмила Приходько, Василь Гриб, Світлана Рижук). Це, зрештою,і визначило тему розмови – «Моя Леся Українка».

Поважну гостю представив присутнім декан факультету, доцент Юрій Громик, назвавши її «одним із найсимпатичніших облич української журналістики» (і це справді так – М. К.).

Уже на самому початку розмов Світлана Рижук сформулювала суть Лесі Українки: для журналістки вона – «тонка, висока і ясна», – є взірцем патріотизму, революціонізму, взірцем сильної жінки, більше того – «рольовою моделлю», прикладом навіть не для наслідування, а для слідування життєвому кредо Поетеси. «Коли мені кепсько, – зізналася пані Світлана, – читаю поезію Лесі Українки. Як Біблію. В ній я знаходжу себе».

Одразу налаштувавши допитливу студентську аудиторію не на лекцію, а на діалог, гостя запросила студентів подумати, ким і де була б Леся Українка нині, якби жила в сучасній нам Україні. На глибоке переконання пані Світлани, Поетеса в наш час перебувала б у АТО, на передовій, ведучи за собою своїм палким словом-зброєю. І розмірковуючи над феноменом Лесі, дійшла цікавого висновку, що саме такими виховує людей наша волинська земля (при цьому журналістка навела ще один яскравий приклад самовідданого служіння Україні, її культурі та освіті – засновницю Київської братської школи Галшку Гулевичівну). Запитавши ж присутніх, ким для них є Леся Українка, отримала найрізноманітніші відповіді – «ідеал Жінки», «титан», «взірець любові до народу», «творець власної долі» та ін. Яскравими ілюстраціями до розмови стали поезії Лесі Українки, які прозвучали у виконанні як самої Світлани Рижук, так і студенток ФфтаЖу Наталії Марчук, Анни Соколової, Анни Єлізар’євої (до речі, обидві Анни – лауреати конкурсу читців творів Лесі Українки). Власний вірш прочитала Анастасія Кушнарьова.

На завершення пані Світлана побажала всім рівнятися на Лесю Українку, залишаючись водночас самими собою. «Будьте українцями!» – сказала вона, а доцент Олена Маланій-Рисак подарувала гості мініатюрне видання поезій Лесі Українки, здійснене Волинським краєзнавчим музеєм для вояків АТО.

Максим КИРИЛЕНКО

Фото автора

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 20, 2018Час: 08:47:28Онлайн: 0