Головна / Публікації / Скільки буде 2 + 2?

Скільки буде 2 + 2?

19 квітня на запитання, поставлене у заголовку, студентам факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки допомогли знайти відповідь четверо поетів Лесиного краю – четверо спілчан: Галина Яструбецька (професор, завідувач кафедри української літератури), Олена Кицан-Пашук (доцент кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури), Олександр Клименко та Петро Коробчук.

Одразу обмовлюсь – того дня «2 + 2» в сумі мало… «5», оскільки дійство, присвячене, на перший погляд, «модній», а насправді одній із найдавніших поетичних форм – верліброві, – блискуче модерувала ще одна поетеса, теж професор СНУ імені Лесі Українки, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Марія Моклиця.

Саме Марія Василівна звернулась на початку зустрічі до кожного з вищеназваних авторів із запитанням: «Чим є верлібр для вас?». Відповіді, зрозуміло, не забарилися:

«Для мене верлібр – це світанок, коли дерева, небо і пташки ще не римуються» (Петро Коробчук).

«А для мене – можливість ніколи не страждати, адже людина, коли пише, розриває коло сансари й тому не страждає» (Олександр Клименко).

«Це стан, який диктує, щó має бути написане саме верлібром» (Галина Яструбецька).

«Це стихія, здатна потягнути за нитку дощу і розпустити небо. Таке під силу лише вільному віршу» (Олена Пашук).

Після цього короткого оригінального представлення настав час практичного втілення висловлених максим. Розмаїття метафор Олени Пашук, філософська глибина поетичних асоціацій Олександра Клименка, езотеричний діалог зі світом архетипів Галини Яструбецької – все це вихлюпнулося, як весняний дощ, на студентів, які, схоже, були цілком готові його сприйняти (от що значить, коли викладачі самі є поетами!). Це видно було і з поставлених запитань, і з верлібрових-таки характеристик творчості кожного з митців, які надали присутні в аудиторії шанувальники поетичного слова (власне, така пропозиція ще на початку зустрічі надійшла від Марії Василівни як стимул до власної творчості). Переможцям цього своєрідного конкурсу – а це другокурсниці Оксана Демчук і Наталія Дмитрук, третьокурсниця Ірина Міщанкевич та четвертокурсниці Світлана Чекеренда та Ірина Семенюк, – було вручено книги з автографами згаданих вище поетів.

У розмові, окрім студентів, брали участь і волинські письменники – зокрема поетеса, доцент кафедри соціальних комунікацій факультету філології та журналістики Наталія Шульська та літературний критик, працівник відділу зв’язків із громадськістю Ігор Ольшевський. 

Максим КИРИЛЕНКО

Фото автора

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 22, 2018Час: 02:36:40Онлайн: 0