Головна / Публікації / Ректор СНУ імені Лесі Українки взяв участь у роботі Форуму ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю

Ректор СНУ імені Лесі Українки взяв участь у роботі Форуму ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю

23 червня 2017 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Форум ректорів українських і китайських університетів. У засіданні взяли участь ректори та представники провідних університетів Китайської Народної Республіки та очільники ВНЗ України, зокрема й ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан. 

Форум урочисто відкрили міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, міністр освіти КНР Чень Баошен, Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей та ректор КНУ імені Тараса Шевченка, академік Леонід Губерський.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у вітальній промові висловила задоволення від співпраці країн на освітянських теренах, а також сподівання на її інтенсивний подальший розвиток, імпульс якому і має надати форум. Вона побажала його учасникам сил, енергії, креативних ідей і нових стратегічних освітніх проектів.

  

Вітаючи учасників форуму, міністр освіти КНР Чень Баошен зауважив, що десятки ВНЗ двох країн об’єднують міцні партнерські відносини. «Освітні двосторонні обміни починають посідати нове помітне місце у площині практичної співпраці між обома країнами. Поглиблювати співпрацю завдяки перетворенням чудових перспектив у галузі освіти на реальність – це і є нашою спільною метою та завданням сьогоднішньої зустрічі», – сказав він.

Успішного проведення форуму побажав Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Пан Ду Вей: «Китайська освіта невпинно розвивається, українська також розширює простори. Наша платформа співробітництва досить міцна, але глибина співробітництва недостатня. Я хочу заохотити ректорів двох сторін, незважаючи на будь-які перепони, на основі взаємовигідного співробітництва розширювати перспективи в галузі освіти», – зазначив пан Посол.

На відкритті заходу ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Губерський наголосив: «Символічно, що час проведення форуму збігся з 25-річчям встановлення дипломатичних стосунків між Україною і Китайською Народною Республікою. Українські й китайські ВНЗ плідно співпрацюють. Упевнений, що після проведення форуму наше співробітництво буде ще активнішим».

Під час роботи форуму ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан після представлення вишу провів робочі зустрічі з представниками трьох китайських університетів, у рамках яких обговорено перспективи проведення спільних наукових досліджень та розбудови концепції спільного українсько-китайського центру інновацій. Представникам Аньхойського університету, Нанькайського університету і Чжецзянським університету було вручено перші офіційні листи про встановлення академічного співробітництво.

Відділ міжнародних зв’язків

Фото із сайту МОН України й архіву СНУ імені Лесі Українки

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 20, 2018Час: 08:42:17Онлайн: 0