Головна / Публікації / Презентація книжкової новинки «Дня» «Корона або Спадщина Королівства Руського» відбудеться 15 вересня на Львівському форумі видавців

Презентація книжкової новинки «Дня» «Корона або Спадщина Королівства Руського» відбудеться 15 вересня на Львівському форумі видавців

15 вересня о 12 годині дня в рамках Львівського форуму видавців відбудеться презентація книжкової новинки «Дня» «Корона або Спадщина Королівства Руського». Місце – Львів, Палац Потоцьких, Дзеркальна зала, що знаходиться за адресою вулиця Коперника, 15.

Презентація відбудеться за участю головного редактора «Дня» Лариси ІВШИНОЇ і авторів «Дня», модератором виступить Ірина Ключковська.

Історія України розпочинається не 25 років тому і навіть не з 1654 року, в чому намагалась переконати нас колоніальна історіографія. Книга «Корона, або Спадщина Королівства Руського» має на меті переосмислити витоки і саму природу української державності. Це наша спроба поставити надважливе питання – з якого етапу Україна починає своє «літочислення»? Можливо, від київського князя Святослава, який у 971 році уклав мирний договір з візантійським імператором Іоанном Цимісхієм? Або ж від Ярослава Мудрого, тисячоліття утвердження якого на престолі будемо відзначати у 2019 році? В України є своя давня спадщина. Питання тільки в тому, наскільки ми готові вступити у «права власності». 

Як зазначає головний редактор «Дня» Лариса Івшина, у період нестабільності, коли Україна переживає найважливіші етапи своєї історії, щоб створити щось нове, ми повинні звернутися до нашого минулого та побачити в ньому «пульсуючі» точки, які і зараз дають нам енергію. Україна – країна-«трансформер»: Київська Русь, Королівство Руське, Річ Посполита, Князівство Литовське, Російська, а потім Червона імперія. Але поза всім цим жив незнищенний український народ, який зберіг свою культуру, мову та ідентичність. Без сумніву, книга стане відкриттям навіть для заглиблених в історичні контексти. Не варто боятися закидів, що історію «переписують». Важливо те, що її треба «передумувати». Історія – не «теорема», яку досить один раз довести.

Книга «Корона, або Спадщина Королівства Руського» – це звернення до минулого з позиції сучасності. Це – матеріал для творення проекту майбутнього. Це – нагода для кожного громадянина усвідомити, що його участь в житті держави не обмежується лише виборами. Наша книга в найширшому історичному контексті розкриває проблему відповідальності еліти та народу. Ваші стереотипи будуть зруйновані! Ви відчуєте свіжість і новизну нашої спільної історії. Висококласний колектив наших авторів провів колосальну роботу, щоб пролити трохи світла на її таємниці й ми будемо раді поділитися з читачами розкопаними скарбами.

Особливо багато віднайдених скарбів чекає на волинян, адже у книзі «Корона або Спадщина Королівства Руського» вперше в українській історії віддано належну увагу і шану нашим древнім містам-столицям – Володимиру, Холму, Галичу, Луцьку. Буде в книзі і про з’їзд європейських монархів 1429 року у Луцьку, і про видатних правителів наших земель. Отож, запрошуємо усіх 15 вересня о 12 годині на презентацію книжкової новинки «Дня» в рамках Львівського форуму видавців. Віддати свій голос за найбільш волинську книгу «Корона або Спадщина Королівства Руського» на традиційному конкурсі «Найкраща книга Форуму-2017» можна за посиланням: http://bookforum.ua/books/korona-abo-spadshhyna-korolivstva-ruskogo/

За інформацією газети «День»

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 22, 2018Час: 07:41:02Онлайн: 0