Головна / Публікації / Представники НАБУ поспілкувалися зі студентами

Представники НАБУ поспілкувалися зі студентами

19 квітня в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Студенти проти корупції» представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) поспілкувалися зі студентами СНУ імені Лесі Українки.

На зустріч із молоддю прибули заступник директора НАБУ Анатолій Новак, начальник відкритого офісу НАБУ Юлія Івахніна й експерт Проекту ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору» Вікторія Козаченко, ректор Лесиного вишу Ігор Коцан, яких представила проректор з науково-педагогічної і навчальної роботи та рекрутації СНУ імені Лесі Українки Світлана Гаврилюк.

Серед основних питань розмови – антикорупційна реформа, її досягнення, система антикорупційних органів та, зокрема, розслідування, результати діяльності, функції НАБУ як спеціалізованого антикорупційного правоохоронного органу.

Вікторія Козаченко розповіла, що тур з інформування студентської молоді розпочався ще в березні цього року. Метою кампанії «Студенти проти корупції» є інформаційно-просвітницька діяльність серед студентства, однієї з найбільш активних частин громадянського суспільства, щодо антикорупційної реформи та системи роботи Національного антикорупційного бюро України. Саме молоде покоління в майбутньому вирішуватиме долю нашої країни, і воно має знати, що антикорупційна реформа є надзвичайно важливою.

Існує два види сприйняття корупції. Перший – як норма, невід’ємна частина життя, а другий викликає подив і передбачає повне її виключення. На жаль, у нашій країні корупція стала невіддільною частиною життя пересічного українця, і з цим потрібно боротися. Не може бути толерантного ставлення до корупції. До речі, згідно з рейтингом боротьби з корупцією від міжнародної організації Transparency International у 2016 р. Україна посіла 130 місце зі 168 країн світу. Така ж кількість балів виявилася в Камеруну, Непалу, Парагваю, Нігерії.Експерт розповіла, що знизити корупцію можна запобіганням, протидією та притягненням до відповідальності осіб, причетних до подібного виду злочину. Поділилася досягненнями антикорупційної реформи:

- запуск незалежних антикорупційних органів (НАБУ, САП та НАЗК);

- запуск е-декларування (визнано одним із найбільших досягнень 2016 р.);

- повноцінне впровадження системи електронних закупівель «Prozorro».

Вікторія Козаченко також поінформувала про виклики реформи: створення Вищого антикорупційного суду; результати перевірки декларацій та підтримка і довіра громадян.

Наостанок експерт закликала не бути байдужими, в майбутньому ставати сумлінними державними службовцями і прагнути до кращого.

А начальник відкритого офісу НАБУ Юлія Івахніна розповіла присутнім про історію становлення НАБУ, його унікальність, підслідність і розслідування бюро, формування штату, структуру НАБУ, можливості працевлаштування тощо. Торік на рахунки держкомпаній повернули 116 млн гривень, виведених корупційними схемами. Також детективи бюро попередили розкрадання в держкомпаніях ще на понад півмільярда гривень.

Опісля заступник директора НАБУ Анатолій Новак відповів на всі запитання, які цікавили студентів. 

Валентина КОРНІЙЧУК

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Травень 27, 2018Час: 04:34:14Онлайн: 0