Головна / Публікації / Факультет філології та журналістики – це коли «життя починається знов»

Факультет філології та журналістики – це коли «життя починається знов»

Абітурієнт переконаний: головне вступити до вишу, а далі якось буде. Студент знає, що у ВНЗ треба ще втриматися. Це новий етап.

Мій рік минув. Я другокурсниця найкращого в світі факультету. Я справді вивчила про журналістику неймовірно багато. Так, практика є. У нас молоді викладачі, які знають про новинки медіасфери. Дякую їм за те, що не пропонують відроджувати колгоспні газети. Було багато.

ФФтаЖ – це місце, де можна жити не парами єдиними. Українська мова в тренінговій формі? Будь ласка, є. Креативні завдання, які змушують ще подумати, як взагалі це виконати? Є. Створення стресової ситуації для оперативної роботи? Є. На фахових заняттях про смерть, секс, гомосексуалів та корупцію у вищій школі? Так і має бути.

ФФтаЖ – це щоденні зустрічі, відкриті лекції. Щодня. По кілька на день. Дорогий мій абітурієнте, я знаю, що ти не віриш у виш, який далеко не перший у рейтингах, але знай: факультет факультету – велика різниця. Мій особливий!

На факультеті філології та журналістики просто бути студентом не вийде. Треба бути активним, креативним, упевненим. Шкільна форма та стандарт шкільної парти не допоможуть, адже доведеться бути собою.

Щороку студенти-журналісти виборюють свої місця на факультет філології та журналістики. Для мене ж є декілька простих причин-пояснень такого прагнення.

1. ФФтаЖ за нове. Нові книги, курси та обговорення найновіших матеріалів у ЗМІ. З новиною минулого тижня ніхто не працюватиме. Отож, факультет змушує бути «в темі» і не дозволяє випасти з потоку подій.

2. ФФтаЖ – це справді нелегко. Проте цікаво! Я зустрічала світанок за конспектом із фонетики, але тепер я знаю про сонорний вібрант у системі українського консонантизму. А ще я знаю багато цікавих слів, половину з яких усвідомила взагалі не одразу.

3. ФФтаЖ цінують. Хочеш – працюй. Волинські видання нас знають і після першого курсу знайти роботу виявилося абсолютно реально.

4. ФФтаж – це коли студента цінують. Що б ти не робив, що б не вмів – тебе помітять. Якщо ти не акцентуєш на своїх талантах, їх все одно знайдуть. Адже «самодіяльність» не мине нікого. Але це на краще, бо вона у нас креативна. До речі…


5. ФФтаЖ – це креатив. У всьому і всюди. Пари у вигляді тренінгів, театр, викладач, який приносить на пари пластилін.

6. ФФтаЖ – це практика. Безробітні студенти-журналісти не втечуть від майбутньої професії. Кожен журналістський жанр пропрацьовується на практиці.

7. ФФтаЖ – це коли не знаєш, що чекає завтра, але знаєш, що точно «завтра» нудним не буде.

Якщо ви вірите в рейтинги та відзнаки, мої співчуття. Університети з купою відзнак часто уособлюють музеї радянської системи, а журфаки – станок пропагандистської машини.


 Софія ГУДИЧ,

студентка факультету філології та журналістики

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Квітень 23, 2018Час: 04:27:04Онлайн: 1