Головна / Публікації / Cвято Лесиного слова

Cвято Лесиного слова

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки ім’я великої Поетеси-патронеси завжди на слуху. Слово її звучить не лише в дні народження та пам’яті. От і 17 березня до бібліотеки вишу завітали шанувальники поезії з різних факультетів, щоби вкотре причаститися до життєдайного джерела творчості авторки «Лісової пісні» й інших шедеврів. І зібрало всіх свято Лесиного слова, якому було дано назву «Горить моє серце…», що найкрасномовніше передає стан душі Поетеси.

Відкрили імпрезу методист університетської книгозбірні Світлана Кресак (продекламувала вірш Лесі Українки «Слово, чому ти не твердая криця») та ведучі – студенти факультету філології та журналістики Анна Соколова і Роман Царенко (підкреслили, що кожне мистецьке дійство, присвячене поетесі, є свідченням всенародної любові до її високого поетичного слова та життєвого подвигу). Музичним же прологом стала пісня заслуженого діяча мистецтв України, почесного професора СНУ імені Лесі Українки Мирослава Стефанишина на вірші Лесі Українки «Горить моє серце…», яку виконали лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів – університетське тріо бандуристок «Дивоструни» у складі Наталії Чернецької, Катерини Ковальчук та Жанни Генсеровської (керівник – професор Мирослава Сточанська).

Особливо зворушливим фактом було те, що вірші Лесі Українки (та присвячені поетесі) линули того дня переважно з вуст… дітей – учасників поетичної студії «Суцвіття» (керівник – Світлана Кресак). З виступів Миколки Іщука, Мрійки (sic!) Тимчук, Ані Зелінської, Володі Бойкова, Ані Скуби зримо поставав образ людини, котра, попри всі випробування долі, зберегла дитячу чистоту серця і палку любов до своєї Вітчизни – України. Оригінальне бачення Лесиної поезії явили студентки Марія Бедюк та Наталка Марчук.

Звучало того дня й багато музики (любов поетеси до цього виду мистецтва – незаперечний факт), зокрема: твори П. Вайсбурга і Юрія Кресака на вірші Лесі Українки та Світлани Кресак на вірші Надії Гуменюк (їх подарувала слухачам сама Світлана Олександрівна). «Дивоструни» представили зразки українського пісенного фольклору та пісню волинських самодіяльних авторів Ігоря Берестюка та Лілії Михальчук «Лесі Українці».

Максим КИРИЛЕНКО

Фото автора

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 20, 2018Час: 08:47:06Онлайн: 0