Головна / Публікації / Біологічний факультет підписав угоду про реалізацію програми «Подвійний диплом» з Університетом Вітовта Великого

Біологічний факультет підписав угоду про реалізацію програми «Подвійний диплом» з Університетом Вітовта Великого

24 травня ректор Ігор Коцан, декан біологічного факультету Андрій Поручинський і декан факультету природничих наук Університету Вітовта Великого Сауліус Міцкевічус підписали угоду про реалізацію програми «Подвійний диплом» зі спеціальності «Біологія».

Підписанню міжнародної угоди передувала клопітка праця робочих груп у СНУ імені Лесі Українки та Університеті Вітовта Великого (Литовська Республіка) над узгодженням положень документа. Угодою передбачено, що студенти паралельно навчатимуться в Луцьку і на факультеті природничих наук Університету Вітовта Великого. По завершенню навчання за освітнім рівнем «бакалавр» молодь отримає одразу два дипломи – СНУ імені Лесі Українки та литовського вишу.

Спілкуючись з Ігорем Коцаном, декан факультету природничих наук Університету Вітовта Великого Сауліус Міцкевічус розповів про освітні програми для українських студентів, які діють в їхньому університеті: «У нас є програми, які дають можливість студентам з України безкоштовно навчатися. Тут варто говорити насамперед про 2017 рік. Переваги надаємо студентам, які приїжджають за програмою “Подвійний диплом”. Для прикладу, згідно з цим документом, який ми сьогодні підписали, як мінімум трьох студентів ми безкоштовно приймемо на навчання та допоможемо працевлаштуватися, аби вони мали змогу оплачувати собі проживання. У нас є й державні стипендії для студентів з України, але, зазвичай, це стосується лише тих, хто вступає до магістратури».

Цікаво, що кошти на стипендії для студентів з України адміністрація Університету Вітовта Великого виділяє із власного бюджету, про мотиви, що спонукали до таких дій, теж розповів Сауліус Міцкевічус: «У нашому випадку – це суто університетська політика й кошти з власного бюджету. Якщо на це дивитися лише з фінансової сторони – трішки на шкоду собі. Проте мене тішить позиція нашого ректора Юозаса Аугутіса, який говорить, що гроші – це важлива частина, але вони не повинні переважати над місією університету. Одна з місій нашого університету – виховати соціально відповідальних людей. Розпочинаючи зі студентів, а далі викладачі й керівництво. Ця програма лише для громадян України. Наш університет багато працював і спілкувався із Посольством України в Литві, із різними вишами України. Ми володіємо інформацією про політичну ситуацію в Україні. Ми знаємо, наскільки складно молодим людям загалом навчатися в університетах. Особливо, коли абітурієнт не проживає в обласному центрі, а десь у сільській місцевості. Ми це пережили 27 років тому. І, можливо, не в таких масштабах, як зараз переживає Україна. 15 січня 1991 року в нас теж була спроба захопити телевежу, під час якої загнули люди. Ми розуміємо, що нині Україна є буфером, який стримує військове нашестя. Якщо не втримається Україна, то наступною буде Литва. Це тільки мала частина того, що ми можемо зробити, інші громадські організації й люди роблять значно більше: збирають одяг, їжу, ліки, організовують лікування бійців АТО в нашій країні й багато іншого. Ми ж як університет робимо все можливе з академічної точки зору».

Поділився гість і враженнями щодо співпраці з українськими колегами в рамках робочої групи та над навчальними планами: «Для бакалаврату готувати таку програму не було складно. Адже на перших курсах предмети майже всюди однакові – фізика, математика, ключові дисципліни з біології, які повинен вивчити кожен студент, який навчається за спеціальністю “Біологія”. Проте відмінності є, особливо на старших курсах. Це зумовлено тим, що у СНУ імені Лесі Українки спеціалізація більше спрямована на фізіологію, ботаніку, зоологію, а в нас, в Університеті Вітовта Великого, – молекулярна біологія та генетика. Але, насправді, це чудове доповнення й поєднання. Ті студенти, що навчаються в нас, матимуть можливість поглибити свої знання, наприклад, із фізіології, а ваші – з молекулярної біології».

Декан Андрій Поручинський поділився планами й на перспективу: «Ми спочатку вирішили працювати з бакалавратом – і нам це вдалося. Проте, студенти четвертокурсники теж виявили бажання взяти участь у цій програмі, але вже як магістри. Тож наступний наш крок – програма “Подвійний диплом” у магістратурі. Але, зрозуміло, що це вже буде не в цьому році, але ми докладатимемо максимум зусиль із нашими колегами з факультету природничих наук Університету Вітовта Великого, аби це сталося якнайраніше».

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Дата: Червень 20, 2018Час: 08:49:02Онлайн: 0